TikTok Billboard ile iş birliğine başladı

TikTok ve Billboard, bu işbirliğini ABD’de platformdaki en popüler şarkıların “en doğru kaydını” sağlayan ilk resmi liste olarak tanımlıyor. TikTok, kırk yıllık klasik rock şarkılarının talihini bile yeniden canlandırabildiğini kanıtladığından, şirket, grafiğinin en çok hitleri hesaplamak için ABD TikTok topluluğunun kreasyonlarını, video görüntülemelerini ve kullanıcı etkileşimini birleştirdiğini söylüyor. Liste haftalık olarak perşembe günleri güncellenecek.

Sexyy Red’in ardından Doja Cat gelirken, “Paint The Town Red” ikinci sırada yer alıyor. İlk 50’de altı şarkısı bulunan Taylor Swift’in “August” şarkısı üçüncü sıraya yerleşti. Listede şaşırtıcı bir giriş var: Hükümlü seks suçlusu R. Kelly, ne yazık ki “It Like You’re Ready” adlı şarkısıyla bir şekilde 45. sırada yer alıyor.

TikTok Billboard ile iş birliğine başladı

Sexyy Red, “Şarkılarımın çoğunun TikTok ve Billboard’un yeni listelerinde yer alması beni çok heyecanlandırıyor” dedi. “1 numaralı tipte bir sanatçı olacağımı her zaman biliyordum, bu yüzden müziğimi öne çıkardıkları için TikTok’taki tüm hayranlarıma teşekkür etmek istiyorum! TikTok’ta sadece kendim oluyorum ve insanlar bunu seviyor.”

Ekranın alt köşesindeki yuvarlak simgeyi seçip ardından sağ üstteki “Müzik Listeleri” butonuna dokunarak TikTok uygulamasındaki haftalık listelere göz atabilirsiniz. Alternatif olarak Top 50 listesini Billboard’un web sitesinde görüntüleyebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir