Mehmet Topal şampiyonluk maçını açıkladı! Fenerbahçe iddiası: Yapabilecek gücü var

Süper Lig’in eski yıldızlarından Mehmet Topal suskunluğunu bozdu. UEFA Konferans Ligi’nde Fenerbahçe’nin Olympiakos’u konuk edeceği maçı yorumlayan Mehmet Topal, sarı-lacivertlilerle ilgili çarpıcı bir iddiada bulundu. Süper Lig’deki şampiyonluk yarışını değerlendiren Mehmet Topal, kritik maça dikkat çekti.

Fenerbahçe’nin Olympiakos karşısında zorlanmadan turlayacağını belirten Mehmet Topal, “Fenerbahçe’nin Olympiakos karşısında turu rahat geçebileceğini düşünüyorum. Fenerbahçe kadro olarak rakibinden gerçekten çok üstün” dedi.

Sabah’a röportaj veren Mehmet Topal, Fenerbahçe’nin olası Aston Villa eşleşmesini değerlendirdi:

“Yarı finale Aston Villa’nın çıkması daha yüksek ihtimal olarak görülüyor. Olası Fenerbahçe – Aston Villa eşleşmesinde İngiltere’den avantajlı skor alınırsa Kadıköy’de turu atlayan taraf Kanarya olabilir. Fenerbahçe’nin bunu yapabilecek gücü var.”

Fenerbahçe’nin Konferans Ligi’ni kazanabileceğini belirten Mehmet Topal, “Fenerbahçe’nin Olympiakos ve Aston Villa’yı geçmesi durumunda büyük bir aksilik olmazsa Konferans Ligi’ni ülkemize getireceğini düşünüyorum” diye konuştu.

“Süper Lig’de kim şampiyon olur” sorusuna Mehmet Topal şu cevabı verdi:

“Fenerbahçe ve Galatasaray harika kadrolar kurdular. Geride kalan takımlarla olan puan farkı belki ilk defa tarihte bu kadar açılmıştır. Şampiyonun RAMS Park’ta belli olacağını düşünüyorum. Fenerbahçe geçen sezon derbilerden kötü sonuçlar almış olsa da şampiyonluk maçı bambaşka olur. İki takımın da şansı yüksek. Şu takım şampiyon olur diyemem %50 – %50 iki takım da şampiyonluk ipini göğüsleyebilir.”

Fenerbahçe’nin 2013’teki kadrosunun şu andan daha iyi olduğunu vurgulayan Mehmet Topal, “Tabii ki aktif kadro güzel ancak 2013 kadrosunun daha iyi olduğunu düşünüyorum. O zamanlar güzel bir atmosfer ve arkadaş ortamı yakalamıştık. Kadromuz da çok iyiydi” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x