Türkiye ona ağlıyor… Zeren Ertaş son yolculuğuna uğurlandı… ‘Mis gibi kokuyordu benim kızım’

Aydın’daki asansör faciasında hayatını kaybeden Zeren Ertaş için bugün İstanbul Kurtköy’deki Merkez Cami’de cenaze töreni düzenlendi.

Törene; ailesi ile arkadaşlarının yanı sıra CHP Grup Başkanı ve Genel Başkan Adayı Özgür Özel ile CHP İstanbul İl Başkanı Özgür Çelik de katıldı.

“MİS KOKULUM… KİTAPLAR YETMEDİ ONA”

Annesi, tabutu başında, “Mis kokulum… Koklayın, mis gibi kokuyor… Kitaplar yetmedi ona, telefonuna indirdi bir sürü roman, oradan okudu… Ah yavrum benim. Ne yapacağım ben…” diyerek gözyaşı döktü.

“HER ŞEYİMDİ, GÜZEL ZEREN’İMDİ”

Kılınan namazın ardından toprağa defnedilmek üzere cenaze aracına götürülen tabutunun başına gelen acılı anne, “O prensesimdi, yavrumdu, her şeyimdi, güzel Zeren’imdi benim, pamuk şekerimdir benim. Ay annecim. Annecim, seni çok seviyorum annecim” diyerek feryat etti.

“BENİM KIZIM BELKİ BİR ATEŞ YAKTI”

Acılı baba ise, “Canımız, ciğerimiz, kızımız, yavrumuz… Güle oynaya gittik Aydın’a… Veren de, alan da Allah, yapacak hiçbir şeyimiz yok. Biz devletimizden şunu bekliyoruz her zaman, önlemini alsın. Bizim de ricamız bu. Bundan sonra hiçbir yavrunun, hiçbir kuzunun canı yanmasın; annenin, babanın ocağına ateş düşmesin… Benim kızım belki bir ateş yaktı, belki bir şeye vesile olacak… İnşallah bundan sonra bu aksaklıklar düzelir. Devletimizden de bunu istiyoruz. Kimsenin bir daha canı yanmasın” ifadelerini kullandı.

“TAKİPÇİSİ OLACAĞIZ”

CHP’li Özel de cenaze sonrası yaptığı açıklamada, şu ifadeleri kullandı:

-Acımız çok büyük. Bütün Türkiye’nin yüreği yandı. Zeren kardeşimizi, bütün Türkiye’nin vicdanını sızlatan bir ihmaller zinciri sonucu kaybettik.

Biraz önce annesine, babasına başsağlığı diledik, babasının adaletle ilgili talebi var. Bu talep bütün Türkiye’nin talebidir.

Zeren Ertaş

-Zeren’in acısının tekrar etmemesi, başka ocaklara ateş düşmemesi, başka anne-babaların bağrının yanmaması için üzerimize ne düşüyorsa onu yapacağız. İdari ve adli süreci yakından takip edeceğiz.

-Sorumluların mutlaka cezalandırılması ve bu duruma ne sebebiyet verdiyse bir daha tekrarlanmaması için konunun takipçisi olacağız. Hepimizin başı sağ olsun.

 

 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir