Microsoft Telefon Bağlantısı Uygulaması Video Akışı Özelliği Kazanabilir

Microsoft, 2018 yılında Windows 10 için Telefon Bağlantısı (Your Phone) uygulamasını yayınlayarak Android telefon sahiplerinin fotoğraflarına ve mesajlarına Windows PC üzerinden erişebilmelerini sağladı ve uygulamaya daha sonra birçok özellik eklendi. Şimdi ise Telefon Bağlantısı uygulamasına video akışı özelliğinin gelecekteki bir güncelleme ile eklenebileceği söyleniyor.

Android Authority’nin haberine göre, Link to Windows Android uygulamasında kod dizeleri bulunmuş durumda. Bu da gelecekteki bir güncellemenin Android cihazların Windows’taki Telefon Bağlantısı uygulamasına bağlanmasına izin verebileceğini ve böylece telefonun Windows PC’ler için bir akış web kamerası olarak hizmet verebileceğini gösteriyor.

Uygulamanın APK çözümlemesine dayanılarak şu ifadelere yer veriliyor: “Bu dizeler, Microsoft’un Telefon Bağlantısı uygulaması her iki bağlı cihazda da çalıştığında, kullanıcıların telefonlarının kamerasının Windows PC’lerinde kullanılabilmesini sağlayan bir kamera akışı başlatabileceklerini gösteriyor. Kod dizeleri açıkça ‘web kamerası ‘ndan bahsetmiyor ancak diğer ipuçları bu özelliğin bazı yönlerden görüntülü aramalarla ilgili olacağını gösteriyor.”

Haber, diğer kod dizelerinin bu özelliğin kullanıcıların bu video akışına bir tür efekt eklemesine izin verebileceğini gösterdiğini ancak bu dizenin ayrıntılarının açıklanmadığını da ekliyor.

Bakalım, bu özellik tüm kullanıcılara ne zaman sunulacak?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x