İsrail-Filistin savaşı: Netanyahu’dan son dakika Gazze ve Hamas açıklaması!

Son dakika İsrail-Filistin savaşı haberleri: İsrail’in, Hamas’ın başlattığı “Aksa Tufanı” operasyonu sonrası Filistin’de yeniden başlattığı katliam saldırıları sürüyor. İsrail Başbakanı Netanyahu, “Gazze’nin, İsrail için tehdit oluşturmadığından emin olana kadar durmayacağız.” dedi.

İşte İsrail-Filistin savaşından dakika dakika son gelişmeler;

23.01: ABD Başkanı Biden: Uluslararası toplum, Gazze’nin uzun vadeli ihtiyaçlarını karşılayacak bir yeniden inşa mekanizması kurmalı.

‘BİDEN BİZİMLE AYNI ORTAK ÇIKARLARI GÖRÜYOR’

22.54: Netanyahu: Dünyadan üzerimizde büyük bir baskı var ama zafere kadar devam edeceğiz. Gazze’ye yakıt getirilmesiyle ilgili Amerikalılar bizi büyük bir kriz konusunda uyardı. Biden bizimle aynı ortak çıkarları görüyor. Gerekli mühimmatları göndermeye devam ediyor.

İSRAİL, GÜVENLİ DEDİĞİ GÜNEY BÖLGELERİNE SALDIRDI

22.47: İsrail savaş uçakları, İsrail’in ‘güvenli bölge’ dediği Gazze’nin güneyini hedef almaya devam ediyor. Refah’ta bir eve düzenlenen hava saldırısı sonucu ilk belirlemelere göre bir kadın ile 2 çocuğu hayatını kaybetti, çok sayıda yaralı var.

NETANYAHU: DURMAYACAĞIZ!

22.13: İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu, “Gazze’nin İsrail için tehdit oluşturmadığından emin olana kadar durmayacağız. Hamas tamamen yok edilecek.” dedi.

KASSAM TUGAYLARI, REHİNELERDEN SORUMLU MÜCAHİTLERLE İLETİŞİMİN KESİLDİĞİNİ DUYURDU

21.41: Kassam Tugayları bir grup rehineden sorumlu birkaç Mücahit ile iletişimin kesildiğini ve hem Mücahitlerden hem de rehinelerden haber alınmadığını açıkladı.

İSRAİL, ENDONEZYA HASTANESİ ÇEVRESİNE FÜZE BOMBARDIMANI BAŞLATTI

21.37: İsrail savaş uçakları, Gazze Şeridi’nin kuzeyindeki Endonezya Hastanesi çevresine yoğun hava saldırıları düzenliyor.

21.25: İsrail Gazze’ye yönelik bombardımanında Şifa hastanesi dahiliye bölümü müdürü Dr. Rafat Lubad ve çok sayıda aile üyesi evlerinde öldürüldü.

20.32: Gazze’deki hükümet: Gazze Şeridi’nde enkaz altında ya da cesetleri sokaklarda olup henüz ulaşılamayan 4 binden fazlası kadın ve çocuk olmak üzere 6 bin kayıp bulunuyor.

ÖLEN İSRAİLLİ ASKER SAYISI 57’YE YÜKSELDİ

20.09: İsrail ordusu, abluka altındaki Gazze Şeridi’ndeki çatışmalarda 31 Ekim’den bu yana öldürülen asker sayısının 57’ye yükseldiğini bildirdi. Ordudan yapılan açıklamada, Gazze Şeridi’ndeki çatışmalarda 6 İsrail askerinin daha öldürüldüğü belirtildi.

Çatışmalarda, 8 İsrail askerinin de yaralandığı ifade edildi.

SON 24 SAATTE 300 FİLİSTİNLİ HAYATINI KAYBETTİ

20.05: Gazze’deki hükümet: İsrail’in saldırılarında ölenlerin sayısı son 24 saatte 300 artarak 12 bin 300 oldu. Ölenlerin en az 5 bini çocuk, 3 bin 300’ü kadın.

HAMAS, İSRAİL’İN OKUL KATLİAMINDA 200 FİLİSTİNLİ’NİN ŞEHİT OLDUĞUNU AÇIKLADI

20.01: Hamas, İsrail’in BM’ye ait El Fakhoura Okulu’na yönelik saldırısında okula sığınan 200 Filistinlinin hayatını kaybettiğini veya yaralandığını açıkladı.

19.48: El Kassam Tugayları Sözcüsü Ebu Ubeyde: Bu sabah, Gazze Şeridi’ne yapılan saldırının tüm eksenlerinde 17 İsrail askeri aracı tamamen veya kısmen imha edildi. Gazze’nin güneybatısında bir İsrail piyade kuvvetini pusuya düşürdük.

BM’DEN AÇIKLAMA: KORKUNÇ GÖRÜNTÜLER

19:22 BM: Gazze’de çocuklar ve sivillerin sığındıkları okulda yine öldürüldükleri korkunç görüntüler görüyoruz, katliam ve zulüm sonlanmalı.

‘EL KASSAM TUGAYLARI İSRAİL ORDUSUNA AĞIR ZARARLAR VERİYOR’

Hamas yöneticisi Usame Hamdan, İsrail’e ağır darbe vurduklarını belirterek, “El Kassam Tugayları İsrail ordusuna ağır zararlar veriyor, kayıpları var.İsrail ordusu bir yalan kampanyası yürütüyor ve Şifa Hastanesini askeri karargaha dönüştürdü.” dedi.

18.23: Hizbullah, İsrail’e ait Hermes-450 İHA’yı düşürdüğünü duyurdu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir